قیمت سولفات آمونیوم گرانوله

سولفات آمونیوم گرانوله در ارومیه، یزد و شیراز تولید می شود. از جمله شرکتهای تولید کننده آن آرمان شیمی، فاتح، پتروشیمی ارومیه و بادرام پیشرو آریا می باشد. دلیل متنوع بودن قیمت آن نیز وجود چندین تولید کننده در ایران است. سولفات آمونیوم مزایایی بسیاری برای استفاده در کشاورزی و صنعت دارد. این نوع نمک در کشاورزی جایگزین مناسبی برای کود اوره است.

سولفات آمونیوم پر کاربرد ترین کود ازته برای کشاورزی است. این کود دارای گوگرد و نیتروژن بوده و بعنوان مکمل در خاکهای خالی از سولفور استفاده می شود. این کود مرکب از گوگرد و ازت مناسب برای تشکیل اسدهای آمینه و پروتئین ها برای افزایش باردهی و کاهش ضایعات و در پسته، گردو بادام و محصولاتی از این دست موجب پر مغزی آنها خواهد شد.

خواص کود سولفات آمونیوم گرانوله

سولفات آمونمیوم یک نمک معدنی مرکب از گوگرد سولفاته و نیتروژن آمونیاکی میباشد. از این نمک در کشاورزی برای کاهش PH و اصلاح خاک استفاده میشود. از این کود برای تامین ازت و گوگرد مورد نیاز برای گیاهان استفاده می گرد.

خواص کود سولفات آمونیوم گرانوله

بخش نیتروژنی آن یون آمونیوم است. این خاصیت در خاکهای غرق آبی مانند شالیزارها پرکاربرد است. در این حالت یون آمونیوم به رس چسبیده و کمتر شسته می شود که برخلاف رفتار کودهای پایه نیترات است. همچنین این کود با مصرف کم انرژی در کوتاهترین زمان جذب و در متابولیسم گیاه مصرف میگردد.

از جمله موارد مصرف این کود در افزایش عملکرد رشد و کیفیت محصولاتی مانند پسته، مرکبات، یونجه، ذرت، کلزا، پنبه، سیب زمینی، برنج و گندم می باشد.

تأثیر استفاده از سولفات آمونیوم در شالیزارهای برنج

کود سولفات آمونیوم همواره اولویت اول کشاورزان و بهترین کود کشاورزی برای جبران کمبود گوگرد در شالیزارها و زمین­ های زیر کشت برنج بوده است. کود سولفات آمونیوم علاوه بر تأمین گوگرد برای برنج یک منبع غنی ازت برای شالیزارها می‌باشد. همچنین زمانی ‌که از این کودبه‌جای اوره استفاده شود تا 2 تن در هکتار میزان محصول برداشت‌شده افزایش می‌یابد. این افزایش برداشت به علت کاهش هدر رفت و تلف شدن نیتروژن ازته این کود در قیاس با اوره می‌باشد.

تأثیر استفاده از سولفات آمونیوم در شالیزارهای برنج

در خصوص اوره اگر آبیاری به‌موقع صورت نگیرد، ازت آن به‌صورت گاز آمونیاک هدر و از دسترس خارج میگردد. اما سولفات آمونیوم پایدارتر بوده و اتلاف نیتروژن آن ناچیز می باشد، حتی اگر آبیاری تا 2 هفته به تأخیر بیوفتد.

برای کاهش هدر رفت نیتروژن زمان استفاده از کود اوره، می بایست آن را روی خاک خشک پاشید. برای آبیاری بین 3 تا 5 روز بعد از کود دهی اوره باید مزارع آبیاری گردد. هنگامی که آبیاری بیش از این بطول بیانجامد هدر رفت نیتروژن را بدنبال خواهد داشت.

اگر آبیاری بلافاصله پس از کود پاشی اوره و سولفات آمونیوم انجام گیرد میزان افزایش محصول نهایی به یک‌میزان خواهد بود. اگر تاخیر در آبیاری 7روز یا بیشتر باشد اختلاف بسیار فاهش خواهد بود. چرا که برای سولفات آمونیوم بازدهی در حدود 600 تا 1500 کیلو در هکتار بر افزایش محصول خواهد بود درحالی که اوره افزایشی را نشان نمیدهد. حال اگر بعد از 14 روز از کود پاشی آبیاری صورت گیرد این افزایش برای سولفات آمونیوم به 1200 تا 2000 کیلو در هکتار خواهد رسید.

 مزایای استفاده از کود سولفات آمونیوم گرانوله

 مزایای استفاده از کود سولفات آمونیوم گرانوله

بنابراین با استفاده از کود سولفات آمونیوم گرانوله به‌جای اوره، نه تنها از اتلاف ازت به میزان قابل ملاحضه ای جلوگیری میشود بلکه تولید محصولات کشاورزی همچون برنج افزایش قابل توجهی خواهد داشت. ضمناً مشکلات آلودگی نیتروژنی به محیط زیست نیز به طرز چشم گیری کاهش خواهد یافت. پس برای باردهی بهتر شالیزارها سولفات آمونیوم بهترین کود قابل استفاده می باشد.

این کود در قیاس با سایر کودهای ازته کمتر در خاک شسته می شود. سولفات موجود در آن علاوه اصلاح خاک جذب گیاه شده و گوگرد مورد مصرف گیاهان را نیز تامین میکند این کود جزء بهترین کودهای ازتی خاک های قلیایی و آهکی که در ایران شناخته شده است می باشد. سولفات آمونیوم علاوه بر دارا بودن ازت، اسیدزا و دارای گوگرد عنصری ست.

از سایر مزایای آن:

  • مناسب برای مخلوط کردن و استفاده همزمان با کود های دیگر
  • تنوع استفاده بصورت محلول در آب، پاشش روی خاک کانال کود و چالکود
  • کلوخه نمی شود
  • حمل و نقل راحت و انبار داری مناسب تر
  • بدلیل حلالیت بالایی دارد، قابلیت استفاده به عنوان علف کش و آفت کش
  • مورد استفاده در انواع مدارهای آبیاری به دلیل حل شدن کامل در آب

خرید سولفات آمونیوم عمده

سولفات آمونیوم گرانوله در ایران محدود به چند نوع تولیدکننده می شود. هر تولید کننده ای بر اساس روش تولید خود کیفیت متفاوتی را ارائه می نماید. اما متاسفانه در بازار واحدهایی به منظور کسب سود بیشتر دست به تقلب زده و بدون درنظر گرفتن ایراد خسارت به کشاورزان از کودهای بی کیفیتی استفاده می کنند.

خرید سولفات آمونیوم عمده

تولید این کود در بسته های 50 کیلو گرمی عرضه می گردد. این کود ترکیب 24 درصد گوگرد و 21 درصد ازت می باشد. مسئله ای که باید در آن مد نظر قرار گیرد میزان حلالیت و مقدار کلر موجود در آن است. هرچه میزان کلر آن بیشتر باشد حلالیت آن کاهش یافته و موجب شوری خاک می گردد. از این رو در انتخاب محصول با کیفیت دقت لازم باید اعمال شود. با توجه به اینکه در ایران به دو صورت سنتی یا استخری و راکتوری این کود تولید می گردد تنوع آن در بازار داخل بالا می باشد. اما این نکته باید مد نظر باشد که روشهای سنتی بدلیل عدم کنترل بر فرآیند تولید نمیتواند کلر مورد استاندارد را بعمل آورد. لذا توصیه می شود از سولفات آمونیومی استفاده شود که شرایط استانداردی را برای تولید داشته باشد.

برای خرید عمده کود سولفات آمونیوم لازم است که مستقیماً از کارخانه اقدام نمائید. برای خرید از کارخانه با شماره های درج شده در این صفحه تماس بگیرید. این مجموعه کود سولفات آمونیوم را از لحظه سفارش تا تحویل مدیریت کرده و محصول را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با قیمت درب کارخانه تقدیم مینماید.

2

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما