خانه / کود کشاورزی / فروش عمده کود فروت ست / فروش عمده کود فروت ست (مایع – محلولپاشی) جنوبگان

فروش عمده کود فروت ست (مایع – محلولپاشی) جنوبگان

فروش کود فروت ست جنوبگان بصورت مایع و محلولپاشی در استانهایی همچون آذربایجان شرقی، فارس، تهران، کرمان، خراسان و سایر نقاط ایران به عنوان یک روش تغذیه مکمل در باغبانی مدتها مورد توجه و بررسی قرار گرفته است چراکه این کود حاوی ریز مغذی می باشد که کمک شایانی به کشاورزان در خصوص افزایش باردهی محصول باغات و حفظ جوانه ها و همچنین محافظت از گیاهان در برابر تنشهای وارده در پایان فصل برداشت (سرمای زمستان و بهار) و مقاوم سازی گیاه در خواب زمستانه گیاه در بسته بندی ۱، ۵ و ۲۰ لیتری صورت می گیرد.

سال آوری

تولید محصول بیشتر در یک سال و عدم تولید و یا تولید کم محصول در سال بعدی را سال آوری گویند. در تولید محصول جوانه های زایشی و تولید گل نقش اساسی را دارد. در سال آور تعداد جوانه های زایشی زیاد می باشد. تعداد گل های حاصل نیز افزایش می یابد. در سال کم بار تعداد جوانه های زایشی بشدت کم می شود.علت آن ریزش جوانه های زایشی در پایان فصل برداشت می باشد.

سال آوری

علت کم باری درخت

در پایان سال آوری درختان برای رسیدن میوه نیازهای به مواد غذایی دارد. اگر تغذیه گیاه مناسب نباشد میوه از محتوای غذایی جوانه های سال بعد تغذیه میکند. در واقع جوانه را تخلیه می کند. با ضعیف شدن جوانه ها احتمال ریزش آن افزایش پیدا میکند. ضعف جوانه ها سبب پائین آمدن مقاومت جوانه در برابر تنشهای زمستانه و بهاره می شود. در نهایت جوانه های ریزش کرده و تعداد کمی برای باردهی باقی می ماند.
برای جلوگیری از آسیب جوان ها در دسترس گذاردن مواد غذایی مورد نیاز درخت پیشنهاد میشود. درواقع با پاشیدن محلول به جوانه مواد غذایی را مستقیماً در اختیار آن قرار دهیم.

فروت ست

در ابتدای بهار و اواخر زمستان دمای خاک پایین است. برگ ها ظاهر نشده¬اند. جریان شیره¬های گیاهی بسیار کُند است. در این زمان تغذیه جوانه ها بسیار اهمیت دارد. چونکه جذب عناصر غذایی بطور کامل و مناسب انجام نمیشود. در این زمان محلول پاشی درختان میوه بسیار مفید است. اینکار باعث ذخیره سازی عناصر مورد نیاز برای شروع فعالیت مجدد گیاه مفید است. همچنین باعث بهتر شدن رشد جوانه¬ها ، گلدهی و تشکیل میوه خواهد شد.
مصرف فروت ست موجب ذخیره شدن عناصر مهم غذایی هنگام خواب زمستانی در گیاه میشود. همچنین مانع اختلال در زمان جوانه زنی و آغاز فعالیت مجدد گیاه می شود. مصرف فروت ست گیاه را نسبت به عوامل محیطی مانند سرما، باران و تگرک مقاومتر میکند. گلدهی و تشکیل میوه نیز دچار اختلال نمی گردد.

محلول پاشی فروت ست

کود فروت ست

کودی حاوی عناصر ازت، روی و بر می باشد. وجود این عناصر در تلقیح و خوشه بندی تاثير گذار می باشد. افزایش عملکرد محصول را بدنبال دارد. این عناصر به جوانه زدن کمک میکنند. در افزایش رشد لوله گرده تا رسیدن به تخمک موثر است. همچنین باعث موثر تر شدن عمل لقاح میشود. افزایش به ثمر رسیدن گلها و دانه بندی بهتر نتیجه استفاده از فروت ست می باشد.

ترکیبات کود فروت ست جنوبگان

 • ازت ۷%
 • روی کلات شده ۵%
 • بر کلات شده ۲%
 • آمینو اسید ۲%
 • عصاره جلبک ۰٫۵%
 • فولویک اسید ۰٫۵%

تاثیر فروت ست

نقش ترکیبات فروت ست

 • افزایش جوانه زنی
 • رشد بیشتر لوله گرده (تا رسیدن به تخمک)
 • تلقیح و خوشه بندی بهتر
 • محرک رشد و توسعه ریشه
 • بالا بردن مقاومت گیاه در برابر تنشها
 • رفع پیچیدگی و قاشقی شدن برگها
 • افزایش محصول

زمان مصرف فروت ست

بهترین زمان استفاده از فروت ست بعد از برداشت میوه و قبل از خزان برگها می باشد. بدلیل اینکه ریشه ها در زمستان غیر فعال هستند تغذیه جوانه های از ذخیره غذایی درخت تامین میشود.

همچنین زمانی که جوانه ها متورم میشوند. در این زمان پوست نازک و قهوه ای جوانه ها قابلیت جذب عناصر را داراست.

نحوه مصرف فروت ست

جدول مصرف فروت ست

به صورت محلول پاشی انجام میشود.

بسته بندی فروش کود فروت ست

فروش کود فروت ست در ظروف ۱ لیتری ، ۵ لیتری و ۲۰ لیتری می باشد.

فروت ست جنوبگان یک لیتری

فروش کود فروت ست

با توجه به بررسی و تحقیقات بعمل آمده برای نتیجه بهتر در کشاورزی تغذیه گیاه نقش اساسی دارد. اینکه در چه زمانی گیاه به چه عناصری نیاز دارد. این عناصر چگونه در اختیار گیاه قرارگیرد. به چه شیوه اثرگذاری بهتر و بهینه تری داشته باشد. همانطور که اشاره شد فروت ست برای تغذیه گیاه جهت افزایش محصول سال آتی می باشد. همچنین جهت افزایش مقاومت گیاه در تنشهای پایان فصلی است. شرکتهای فعال تولیدی هریک بر اساس نیاز منطقه ای و نوع گیاه زیر کشت فروت ست هایی را ساخته اند. و جهت فروش کود فروت ست آن را در دسترس کشاورزان قرار دادند. اما عناصر تشکیل دهنده اصلی فروست ها ازت، روی و بر می باشد.

فروستها را می شود بسته به نیاز منطقه ای با کودهای دیگر ترکیب کرد. اما باید توجه داشت بعلت عدم فعالیت ریشه در زمان استفاده از فروت ست باید آنرا بصورت محلول پاشی روی جوانه ها، در اختیار گیاه قرارداد.

برای تهیه آن می توانید به مراکز فروش کود فروت ست مراجعه فرمائید. پیشنهاد می شود با شماره های درج شده در این صفحه تماس حاصل فرمائید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سولفات آمونیوم پودری کیلویی

برای داشتن کشاورزی پایدار با بازدهی خوب، باید علاوه بر استفاده از روش های علمی در تمام مراحل کشاورزی و باغبانی، از کودهای کم خطرتر با خروجی بالاتر هم استفاده کرد. یکی از این کودها که مصارف بالایی در عرصه کشاورزی دارد، سولفات آمونیوم پودری است. کودی که می تواند فراهم کننده ازت و گوگرد برای خاک و گیاه باشد.

کود فروشی