خانه / اسید هیومیک / فروشگاه اسید هیومیک گوگردی خالص

فروشگاه اسید هیومیک گوگردی خالص

یکی از راهکار هایی که کشاورزان برای افزایش درصد جوانه زنی بذر به کار می برند استفاده از اسید هیومیک گوگردی است. وجود اسید هیومیک خالص می تواند از طریق نفوذ به داخل سلول های بذر سبب افزایش تنفس و تقسیم سلولی شود و نقاط رشد موجود در بذر را فعال کند بدین ترتیب درصد و سرعت جوانه زنی بذر افزایش می یابد.

هیومیک اسید سبب افزایش سنتز کلروفیل، تقسیم سلولی در ریشه، و افزایش فعالیت هورمونی و آنزیمی گیاه و بهبود جذب آب و غذا می شود.

 کاربرد اسید هیومیک در کشاورزی

اسید هیومیک به طور طبیعی در خاک وجود دارد و از تجزیه مواد آلی حاصل می شود که دارای مولکول هایی با زنجیره بلند و سنگین به رنگ قهوه ای هستند. اسید هیومیک سبب بهبود ساختار خاک می شود و از این طریق نفوذ آب به داخل خاک بهبود پیدا می کند. این ماده آلی دارای سطح وسیعی است که مانند یک اسفنج در خاک عمل می کند و توانایی نگهداری آب در خاک را هفت برابر افزایش می دهد.

وجود گوگرد نیز برای گیاه اثرات مثبت زیادی دارد برای مثال حضور گوگرد در کنار هیومیک اسید می تواند سبب جلوگیری از اثرات تنش شوری سدیمی شود و مقاومت گیاه را به تنش خشکی بالا می برد و سبب تقویت رشد اندام های گیاه بویژه رشد و توسعه گیاه می شود که این امر سبب شد تا متخصصان به سمت تولید اسید هیومیک گوگردی رو بیاورند..

اسید هیومیک گوگردی در خاک می تواند بین مولکول های آب و عناصر غذایی موجود در خاک ارتباط برقرار کند و از این طریق از کریستاله شدن عناصر غذایی جلوگیری کند، به این ترتیب عناصر به راحتی در دسترس ریشه گیاه قرار می گیرند و احتمال آبشوئی این عناصر کاهش می یابد. اسید هیومیک گوگردی نقش مثبت زیادی روی جذب عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم دارد.

کارخانه تولید اسید هیومیک گوگردی

در کنار میکروارگانیسم های مضری که در خاک وجود دارند، میکروارگانیسم هایی نیز در خاک هستند که وجود آن ها برای گیاه مفید است. یکی از فواید حضور اسید هیومیک گوگردی در خاک این است که این میکروارگانیسم ها از هیومیک اسید به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند و جمعیت این میکروارگانیسم ها افزایش پیدا می کند که برای گیاهان مفید هستند.

شرکت گل شیمی سپاهان، پارس یزد و کیمیا رویش پارس در زمینه تولید اسید هیومیک گوگردی خالص فعالیت دارند. جهت تهیه محصولات این شرکت ها می توانید سفارش خود را در این سایت ثبت نماید و در اسرع وقت محصول مورد نظرتان را دریافت نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

صادرات انواع کود اوره داخلی مرغوب

کود اوره یکی از ملزومات اساسی در بخش کشاورزی باغداری به شمار می رود و هر ساله کشاورزان برای بهبود فرایند تولید خود از این کود استفاده می نمایند. کود اوره تحت عنوان برندهای مختلفی چه داخلی و چه خارجی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد. کود اوره داخلی که در بازار موجود است دارای مرغوبیت بسیار زیاد و قیمتی مناسب تر نسبت به محصولات مشابه خارجی است.

کود فروشی