شرکت تولید کود مایع نیترات پتاسیم

در سال های اخیر پیشرفت در علم و صنایع شیمیایی در جهان تاثیر بسیار مهمی را بر روی کیفیت زندگی بشر گذاشته است. امروزه با توجه به رشد بی رویه جمعیت و نیاز روزافزون جمعیت به مواد غذایی و استفاده بیش از حد از خاک، بعد از مدتی خاک با کمبود یک سری مواد مغذی مواجه می شود که استفاده از کودهای شیمیایی تا حدودی این مشکل را رفع کرده است.

کود مایع نیترات پتاسیم

در واقع امروزه فرآیند کوددهی یکی از پرکاربردترین فرآیند در امر کشاورزی می باشد. یکی از کودهای مایع که امروزه جهت  افزایش شاخص های رشد بهتر گیاهان به عنوان یک مکمل بسیار خوب عمل می کند و گیاه از لحاظ کمی و کیفی رشد قابل ملاحظه ای را دارد کود مایع نیترات پتاسیم می باشد.

نیرات پتاسیم

خاصیت انفجاری کود مایع نیترات پتاسیم

نیترات پتاسیم مایع

کود مایع پتاسیم نیترات یکی از کودهایی است که به شدت خاصیت انفجار دارد. به همین دلیل در حدود 80 درصد از این کود نیترات پتاسیم و مابقی از کلرور پتاسیم استفاده شده است. پتاسیم نیترات یک اکسید کننده قوی است. این کود  به دلیل بالا بودن مقدار نیترات می تواند در واکنش با هر گونه ماده احتراقی منفجر شود و به دلیل خاصیت انفجاری که دارد باید در نگهداری از این کود دقت لازم را داشت که در معرض گرما و مواد احتراقی قرار نگیرد.    

خاصیت انفجاری کود مایع نیترات پتاسیم

کود مایع نیترات پتاسیم ترکیبی از مواد مغذی و عناصر پر مصرف و کم مصرف مورد نیاز گیاه است که از طریق پاشش صورت می گیرد و قابل جذب از طریق برگ و ریشه گیاه می باشد. کود مایع علاوه بر اینکه باعث افزایش رشد و شادابی گیاه می شود در حاصلخیزی خاک نیز نقش مهمی را ایفا می کند. خاصیت کود مایع این است که هم از طریق گیاه و از طریق خاک به راحتی جذب گیاه می شود و تقریبا تمامی مواد مغذی مورد نیاز گیاه را دارد و نسبت به سایر کودها سریعترین جذب را برای گیاه دارد و عناصر مغذی به صورت دقیق تری جذب گیاه می شوند. مهمترین ویژگی که کود مایع نیترات پتاسیم دارد  این است که باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر خشکی، آفات و بسیاری از بیماری ها می شود و کیفیت محصول را بالا می برد.

بیشتر بدانیم  واردات اسید بوریک کیلویی ارزان

فروش ویژه کود مایع نیترات پتاسیم ایران

مصرف نیترات پتاسیم

 امروزه قیمت تمام شده کود مایع نیترات پتاسیم بستگی به نوع بسته بندی، تولید داخلی یا وارداتی بودن و … دارد. شرکت های معتبری در ایران وجود دارند که فروش کود مایع نیترات پتاسیم را انجام می دهند از جمله این شرکت ها می توان به  شرکت نیکو شیمی  اشاره داشت. امروزه بسیاری از شرکت ها جهت صرفه جویی در زمان و هزینه، فروش اینترنتی کودها را انجام می دهند که برای خرید اینترنتی حتما باید از شرکت های معتبر خرید صورت گیرد.  

Rate this post

Originally posted 2020-10-18 19:54:34.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما