گوگرد معدنی زرکوه بسته بندی 25 کیلویی

در این مقاله به بررسی گوگرد معدنی زرکوه بسته بندی 25 کیلویی می پردازیم بهتر است جهت اطلاع بیشتر در این رابطه ما را دنبال کنید. گوگرد از مهمترین عنصرهای با ارزش غیر فلزی است که در طبیعت وجود دارد و از آن به عنوان کود می توان در کشاورزی استفاده کرد، چون که بهترین عنصر غذایی برای رشد کردن گیاه گوگرد است.

کمبود ناشی از گوگرد که سبب کم شدن عملکرد نهایی، زردی برگ ها و زیاد شدن pH خاک می شود را می توان با استفاده کردن کودهای گوگردی رفع کرد. بنابراین مصرف گوگرد نامناسب سبب به وجود آمدن خسارت و آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد. این عنصر با ارزش برای درختان پسته، محصولات زراعی، محصولات کشاورزی و تمام درختان میوه مناسب است. گوگرد معدنی به سبب اینکه خاصیت قارچ کشی دارد کمک زیادی به ضد عفونی کردن خاک می کند.

گوگرد معدنی زرکوه

شناخت گوگرد معدنی و ویژگی های آن

گوگرد بعد از پتاس، فسفر و ازت چهارمین عنصر پر استفاده برای گیاهان محسوب می شود. یکی از اثرات مفید گوگرد به توصیه کارشناسان رفع سفیدک انگور است. همچنین مصرف آن برای از بین بردن حشرات موذی، کرم سفید ریشه درختان و حفظ نباتات ضروری می باشد.

شناخت گوگرد معدنی و ویژگی های آن

 گوگرد از نظر جرم در دنیا دهمین عنصر و در زمین نیز پنجمین عنصر به حساب می آید. انواع گوگرد شامل گوگرد صنعتی، گوگرد گازی و گوگرد نفتی می باشد. ترکیبات متداول گوگرد شامل مواد معدنی سینابر (سولفید جیوه)، گالن (سولفید سرب)، استیبنیت (سولفید آنتیموان)، پیریت (سولفید آهن) و اسفالریت (سولفید روی) است. و مواد معدنی سولفات همچون آلونیت (سولفات آلومینیوم پتاسیم)، باریت (سولفات باریم) و گچ (سولفات کلسیم) می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشد.

گوگرد معدنی زرکوه چه خاصیتی برای درخت پسته دارد؟

نیاز درختان پسته به گوگرد معدنی زرکوه بیشتر از فسفر است. مهمترین آفت درخت پسته، پسیل معمولی پسته است که به شیره خشک معروف است. در فصل زمستان به صورت حشره است و در فصل بهار تخم ریزی می کند نوزادهای این حشرات از شیره نباتی تغذیه می کنند تا بزرگ شوند.

گوگرد معدنی زرکوه چه خاصیتی برای درخت پسته دارد؟

مصرف شیره گیاهی توسط این حشرات سبب ریزش برگهای درخت پسته، ضعف عمومی پسته، افزایش دانه‌ های پوک و دهان بسته، ریزش دانه های کوچک و جوانه ها می شود. در اواخر خرداد باعث ریزش برگ، جوانه و خوشه در پسته می شود و همچنین میزان پوکی ثمره نیز بیشتر می شود.  در ماه مرداد نیز باعث می‌شود که پسته‌ ها دهان بسته بمانند. استفاده گوگرد زرکوه برای پسته می‌تواند از به وجود آمدن این مشکلات و آفات پیشگیری کند.

کاربرد گوگرد معدنی در کشاورزی

گوگرد معدنی زرکوه باعث افزایش سطح کلروفیل در گیاهان و درختان، افزایش تحمل آنها در برابر شرایط غیر مساعد هواشناسی، حفظ تعادل اسیدی و قلیایی خاک و افزایش بهره وری از کودهای شیمیایی می‌شود. علاوه بر این، گوگرد معدنی زرکوه نقش مهمی در جلوگیری از پوچ شدن و کاهش عمر مفید محصولات دارای مغزهای روغنی مانند پسته، فندق، گردو و… دارد. به طور کلی، این ماده غذایی غنی و پراهمیت باعث افزایش بهره وری و کیفیت محصولات کشاورزی می‌شود و می‌تواند به عنوان یکی از عوامل مهم در توسعه کشاورزی و بهبود سطح زندگی افراد در مناطق روستایی مورد استفاده قرار گیرد.

این محصول در حقیقت چهارمین عنصر مهم شیمیایی است که  نقش بسیار مهمی در متابولیسم گیاهان و درختان دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد کلروفیل

از مهمترین خواص گوگرد معدنی این است که باعث ایجاد کلروفیل در گیاهان می ‌شود. کلروفیل، عمل فتوسنتز را برای گیاهان و درختان راحتتر می‌ کند. در نتیجه تمامی ویتامین و روغن ‌ها به همراه نشاسته و قندها در گیاهان به وجود می ‌آید.

کاربرد گوگرد معدنی در کشاورزی
  • فعال ‌سازی آنزیم‌ ها در گیاهان

این ماده با فعال کردن آنزیم‌های موجود در گیاهان و درختان، واکنش‌های بیوشیمیایی را در آنها تقویت می‌کند. این موجب رشد بهتر و سالمتر گیاهان می‌شود و میزان تولید محصولات زراعی، باغی و گلخانه‌ای را افزایش می‌دهد. همچنین، گوگرد معدنی زرکوه می‌تواند به عنوان یک افزودنی غذایی برای حیوانات و طیور نیز مورد استفاده قرار گیرد و سلامتی آن‌ها را تقویت کند.

  • تقویت سنتز روغن در گیاهان

استفاده از گوگرد برای گیاهانی که دانه های روغنی تولید می‌ کنند مثل کلزا از اهمیت فوق ‌العاده‌ای برخوردار است.

  • تولید پروتئین در گیاهان

محلول پاشی روی درختان پسته با گوگرد معدنی

گوگرد معدنی زرکوه در تولید اسید آمینه‌هایی مثل سیستئین، هموسیستئین،  نقش بسیار مهمی دارد که وجود اسید آمینه‌هایی مثل سیستئین و متیونین باعث ایجاد پروتئین در گیاهان می شود. می ‌توان نتیجه گرفت گوگرد معدنی می ‌تواند تا نود درصد در تولید پروتئین نقش بسزایی داشته باشد.

محلول پاشی روی درختان پسته با گوگرد معدنی
  • بهبود عملکرد و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی

یکی از پارامترهای مهم در کشاورزی کیفیت محصولات و افزایش ثمر در گیاهان و درختان است که برای اکثر کشاورزان از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از گوگرد معدنی باعث افزایش درصد پروتئین در گیاهان و درختان، افزایش روغن در بذرهای روغن زا، کیفیت غلات و همچنین افزایش پروتئین در علوفه ‌هایی مثل یونجه و ذرت شود.

  • تقویت گیاهان در مقابل شرایط جوی نامساعد

گوگرد معدنی زرکوه با داشتن خاصیت ضد باکتری و ضد قارچ، به عنوان یک عامل آفت کش قوی در صنایع کشاورزی و باغداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، یکی از خواص برجسته گوگرد معدنی زرکوه افزایش تحمل گیاهان و درختان در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد است. این کود باعث افزایش توانایی گیاه در جذب آب و عناصر غذایی از خاک می‌شود. به دلیل داشتن عناصری مانند منگنز، مس و روی، می‌تواند میزان تحمل گیاهان و درختان در برابر خشکی، سرما و حتی فلزات سنگین را افزایش دهد. با استفاده از گوگرد معدنی زرکوه می‌توانید از محصولات با کیفیت و با عمر مفید بیشتری برخوردار شوید. کیسه های 25 کیلویی این کود را می‌توانید از سایت الیساکود تهیه کنید.

چرا گوگرد معدنی زرکوه؟

با استفاده کردن از گوگرد معدنی زرکوه محصولاتی کاملا طبیعی، ارگانیک، بی نظیر و غیر شیمیایی را به جامعه مصرف و بازار فروش تحویل دهید. این نوع گوگرد به سبب اینکه عناصر آن غیر شیمیایی و کاملا ارگانیک است مجوز عضویت در انجمن ارگانیک کشور ایران را کسب نموده است. این نوع گوگرد پس از ترکیب با خاک روی ریشه درختان در حال خشک شدن، فورا مشکل آنها را رفع کرده و مجددا آنها را سبز و زنده می کند.

چرا گوگرد معدنی زرکوه؟

گوگرد زرکوه بدون افزودنی هایی مثل پودر آجر ضایعاتی، اسید کلریدریک، بنتونیت و . . . قابلیت محلول پاشی دارد. همچنین قابلیت گرده پاشی داشته و روی محصولات کشاورزی، گلخانه ای، درختان و محصولات زراعی ماندگاری دارد. گوگرد معدنی آذرشهر و زرکوه بیماری های قارچی مثل نماتد، گموز، شانکر و . . . را دفع می کند. همچنین در دمای حدود پنجاه درجه سانتی گراد بالاتر از صفر در تابستان بدون ایجاد عارضه و سوزندگی بر روی گیاهان، سرشاخه و برگ قابلیت محلول پاشی دارد.

استفاده از گوگرد زرکوه به عنوان یک کود کشاورزی می‌تواند به جلوگیری از پوچ شدن و کشمشی شدن پسته‌ها کمک کند و باعث پر شدن مغزها شود. این کود همچنین می‌تواند در مقابله با قارچ‌ها، بیماری‌ها، لاروها، آفات حشرات، انگل‌ها و سایر مشکلات مختلفی که به محصولات زراعی، گلخانه‌ای و کشاورزی آسیب می‌رسانند، مؤثر باشد. با خرید گوگرد زرکوه از وب‌سایت کود فروشی، می‌توانید از این کود بهره‌مند شوید. با رفع مشکلات و آفات، رشد مجدد و افزایش محصولات خود را به دست آورید.

فروشگاه گوگرد معدنی

فروشگاه گوگرد معدنی

فروشگاه کود فروشی و گوگرد معدنی نیاز شما را در این خصوص به صورت پودری و کلوخه داخلی و صادراتی تامین می کند. این فروشگاه مفتخر است که محصول خود را با اصالت مواد اولیه به شرط آنالیز و با مناسب ترین قیمت به مشتریان عزیز عرضه نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش خرید گوگرد معدنی زرکوه با بسته‌بندی ۲۵ کیلویی و نیز گوگرد زرکوه برای پسته، به وب‌سایت kodforoshi.ir مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما