سولفات آمونیوم پتروشیمی | خرید با قیمت درب کارخانه

کود سولفات آمونیوم پتروشیمی ارومیه، یزد، مشهد شیراز و … جزء یکی از مهم ترین و بهترین کود های شیمیایی به شمار می رود و همچنین در ادامه این مقاله مطالبی مهم و کاربردی در رابطه با تولید سولفات آمونیوم و خرید سولفات پتروشیمی خدمت شما به طور کامل بیان خواهیم کرد.

به طور کلی این نوع از کود ها بر پایه یون سولفات است و همچنین به این مورد توجه داشته باشید که از این مدل کود معمولا در مناطقی استفاده می شود که دارای خاک قلیایی است.

سولفات آمونیوم چیست؟

سولفات آمونیوم (آمونیوم سولفات) یک ترکیب شیمیایی با مصارف گوناگون در صنایع و کشاورزی است. این ترکیب، یک ماده فرآوری شده پتروشیمی است که دارای 21 درصد ازت و 24 درصد گوگرد است و به صورت پودر یا کریستال سفید رنگ تولید می‌شود.

کاربرد اصلی سولفات آمونیوم، به عنوان کود شیمیایی است. حضور گوگرد به شکل سولفات در این کود باعث تنظیم pH خاک و افزایش جذب ریزمغذی‌هایی مانند آهن، روی، مس و منگنز می‌شود. برای محصولاتی مانند مرکبات، انگور و پسته که به اوره حساس هستند و باعث زردی برگ می‌شوند، استفاده از سولفات آمونیوم، علاوه بر رفع زردی در برگ‌های پیر به دلیل کاهش ازت خاک، زردی در برگ‌های جوان به دلیل کمبود گوگرد را نیز برطرف می‌کند.

در صورتی که کود سولفات آمونیوم روی سطح خاک باقی بماند، آمونیوم می‌تواند به صورت گاز هدر برود. اگر خاک زمین کشاورزی شما قلیایی است، بهتر است کود را با خاک مخلوط کرده یا پیش از آبیاری یا بارندگی از کود استفاده کنید و اقدام به کودپاشی کنید. با این اقدامات مطمئن می‌شوید که مواد مغذی بهتر جذب می‌شوند و بهره‌وری محصولات افزایش می‌یابد.

بیشتر بدانیم  بازار فروش سولفات آمونیوم مشهد

سولفات آمونیوم چیست؟

کاربردهای سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم (ammonium sulfate) یک ترکیب شیمیایی با مصارف متعدد در صنایع مختلف، به ویژه کشاورزی و صنایع نساجی، استفاده می‌شود. این ماده ابتدا به عنوان کود خاک‌های قلیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در خاک، یون آمونیوم آزاد می‌شود که باعث تشکیل مقدار کمی اسید می‌شود و تعادل pH خاک را کاهش می‌دهد، در حالی که همچنان ازت ضروری برای رشد گیاه را فراهم می‌کند.

سولفات آمونیوم به عنوان اسپری کمکی کشاورزی برای حشره‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و قارچ‌کش‌های محلول در آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در تصفیه آب آشامیدنی به ترکیب با کلر، برای تولید مونوکلرآمین به منظور ضدعفونی استفاده می‌شود. این ترکیب همچنین در تهیه سایر نمک‌های آمونیوم مانند پرسولفات آمونیوم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حوزه پزشکی، سولفات آمونیوم به عنوان ماده‌ای نگهدارنده برای واکسن‌ها در مراکز کنترل بیماری استفاده می‌شود. همچنین از آن به عنوان ماده افزودنی غذایی، افزودنی تمیزکننده، کنترل‌کننده pH برای محلول‌ها و کشت‌ها، و ماده اتصال‌دهنده در تخته‌های دیواری و در برنزه شدن چرم استفاده می‌شود.

به‌طور خلاصه، سولفات آمونیوم به عنوان یک ماده چندمنظوره با کاربردهای متنوع و گسترده در انواع صنایع و بخش‌های مختلف به‌کار می‌رود.

موارد مورد استفاده این ماده شیمیایی

سولفات آمونیوم یک ماده شیمیایی با مصارف متعدد در صنایع مختلف است. برخی از عمده‌ترین مصارف آن عبارتند از:

1. کود کشاورزی: سولفات آمونیوم به عنوان یک کود نیتروژنی کاربرد دارد. این کود ازت را به خاک تامین می‌کند و در رشد و توسعه گیاهان کمک می‌کند.

2. صنایع نساجی: در فرآیند رنگبری و نگهداری رنگ‌ها، سولفات آمونیوم استفاده می‌شود.

3. صنایع غذایی: به‌عنوان افزودنی غذایی و ماده نگهدارنده در برخی محصولات غذایی، مانند نان، آبمیوه، آجیل و …

4. تصفیه آب: در تصفیه آب آشامیدنی، از سولفات آمونیوم در ترکیب با کلر استفاده می‌شود تا مواد آلی و ارگانیک را از آب جدا کند.

بیشتر بدانیم  عرضه مستقیم سولفات آمونیوم جو

5. صنایع شیمیایی: در تهیه سایر نمک‌های آمونیومی و انواع کودهای آمونیومی استفاده می‌شود.

6. پزشکی: در برخی واکسن‌ها و در تقسیم‌بندی پروتئین‌ها به‌کار می‌رود.

7. آتش‌نشانی: به‌عنوان ماده افزودنی آتش‌نشانی، از آن در اطفاء حریق‌ها استفاده می‌شود.

8. صنایع چوب و چرم: به‌عنوان نرم‌کننده چرم و اتصال‌دهنده در محصولات چوبی به‌کار می‌رود.

9. مواد ضد شعله: در برخی ترکیبات ضد شعله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

10. صنعت نساجی: برای رنگ‌بری پارچه‌ها و نمونه‌گیری نخ‌ها به‌کار می‌رود.

در کل، سولفات آمونیوم به دلیل خصوصیات چند منظوره‌اش، در انواع صنایع و بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، نساجی، غذایی، آب‌شیرین‌کننده و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایا استفاده آمونیوم سولفات پتروشیمی

در رابطه با کاربرد ها و مزایای سولفات آمونیوم پتروشیمی اینگونه می توان بیان کرد که این مدل کود آب را به میزان بسیار کمی جذب می کند و وجود همین ویژگی کلیدی و مهم باعث می شود که مدت زمان نگهداری این محصول در انبار افزایش پیدا کند.

شما با استفاده از این محصول می توانید میزان تولید برنج را افزایش دهید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که در درون این کود مقداری گوگرد قرار دارد و همین عامل باعث می شود که میزان کیفیت محصول افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از کاربرد های سولفات آمونیوم پتروشیمی به این صورت است که زردی برگهای پیر و جوان را به طور کامل برطرف می کند. در مجموع شما می توانید از این مدل کود برای محصولات حساس و مهم مثل انگور، پسته و مرکبات نیز استفاده کنید.

این ماده جزء یکی از افزودنی های غذایی بی خطر به حساب می آید. معمولاً در محصولاتی مثل نان و آرد به عنوان تنظیم کننده اسید مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از دیگر ویژگی های این ماده سفید رنگ می توان به موضوع تنظیم pH کشت ها نیز اشاره کرد.

تاثیر سولفات آمونیوم پتروشیمی

سولفات آمونیوم در صنایع نساجی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد زیادی از تولیدکنندگان چرم برای برنزه شدن این محصول از سولفات آمونیوم استفاده می کنند.

بیشتر بدانیم  پخش کنندگان سولفات آمونیوم انگور

خرید کلی سولفات آمونیوم 

همان طور که میدانید بازار خرید و فروش این محصول بسیار داغ است. همچنین این ماده جزء یکی از پر مصرف ترین ترکیبات معدنی به شمار می رود. معمولاً این محصول در بسته های 50 کیلوگرمی تولید و به بازار عرضه می شود.

خواص سولفات آمونیوم

اشخاصی که به دنبال خرید کلی سولفات آمونیوم پتروشیمی هستند. پیشنهاد ما به شما این است که به مجموعه توانمند و حرفه ای کود فروشی مراجعه کنند. و محصول مورد نظر خود را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی تهیه کنند.

شرکت‌ها و تولیدکنندگان مختلف در صنعت پتروشیمی، سولفات آمونیوم را به عنوان یکی از محصولات خود تولید می‌کنند. در صورتی که شما علاقه‌مند به خرید کلی سولفات آمونیوم تولیدی پتروشیمی هستید، بهتر است با شرکت‌های پتروشیمی معتبر تماس بگیرید و از آنها اطلاعات لازم را دریافت کنید.

برای خرید کلی سولفات آمونیوم، شما می‌توانید با تولیدکنندگان معتبر تماس بگیرید و درخواست خرید خود را مطرح کنید. همچنین، می‌توانید به سایت‌ها و پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی معتبر مراجعه کنید و جستجوی خرید سولفات آمونیوم در سطح کلی را انجام دهید.

در هنگام خرید کلی سولفات آمونیوم، مواردی مانند کیفیت محصول، قیمت، شرایط تحویل، و شرایط پرداخت را با دقت بررسی کنید. همچنین، از معامله با تولیدکنندگان یا فروشندگان معتبر و با سابقه واقعی اطمینان حاصل کنید تا مطمئن باشید از کیفیت و قیمت مناسب محصول خود بهره‌مند شوید.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2023-07-26 13:59:07.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما