سولفات آمونیوم درخت انار | خرید | نازلترین قیمت

سولفات آمونیوم درخت انار از کودهایی است که معمولاً برای تامین مواد مغذی ازت (N) و گوگرد (S) در درختان استفاده می‏شود. سولفات آمونیوم یک کود با قابلیت محلول در آب است. که از نظر وزن از 21 درصد ازت و 24 درصد گوگرد تشکیل می‏شود.

این کود را می‏توان برای طیف وسیعی از محصولات کشاورزی به کار برد. از کاربردهای اصلی این کود می توان استفاده آن در مناطقی که دارای خاکهای با pH بالا هستند، اشاره کرد. گوگرد موجود در سولفات آمونیوم به پایین آمدن pH خاک کمک می‏کند.

البته این نکته را در نظر بگیرید که در صورت استفاده بیش از حد سولفات آمونیوم در درخت انار، رشد نامطلوب زیادی ممکن است ایجاد شود و سبب سوختگی برگ آنان شود. مانند سایر کودهای ازته، پس از هر بار استفاده در اراضی، محصول مورد نظر را باید به خوبی آب دهید.

فروشنده بهترین سولفات آمونیوم درخت انار

بهترین سولفات آمونیوم می‏تواند نیتروژن و گوگرد را به راحتی در دسترس درختان قرار دهد. این ویژگی به رشد مناسب و سریع درختان کمک می‏کند، سولفات آمونیوم ارومیه علاوه بر فراهم آوردن رشد سریع درخت و کاهش سطح pH خاک در اراضی های قلیایی دارای مزایای مختلفی است.

ذخیره سازی آن آسان است و در رطوبت بالا مانند نیترات آمونیوم، یکی دیگر از کودهای دارای نیتروژن بالا، به راحتی ذوب و در دسترس قرار می‏گیرد. علاوه بر این  کود نسبت به سایر کود های ازته نسبتاً ارزان است. در نتیجه تأمین سولفات آمونیوم برای کشت محصولات کشاورزی به راحتی صورت می‏گیرد. در حال حاضر شرکت‏های زیادی در کشور ایران نیز این کود را تهیه و در اختیار کشاورزان قرار می‏دهند.

سولفات آمونیوم بادرام

نحوه تأمین سولفات آمونیوم 

سولفات آمونیوم درخت انار با تهیه همزمان سولفات و نیتروژن، رشد محصول و بازده محصول را افزایش می دهد. همچنین این کود غذایی طولانی مدتی از مواد مغذی را برای درختان تضمین می کند و باعث انتقال عناصر ریز مغذی مانند منگنز ، آهن و بور از خاک به گیاهان می شود. از سولفات آمونیوم باید در زمان مناسب و به موقع استفاده کنید. معمولا از این کود در زمانی که گیاهان و درختان در مرحله رشد هستند باید بهره برد. سولفات آمونیوم در فواصل 45 تا 60 روز  برای درختان قابل استفاده است. بنابراین می‏توان آن را در اوایل تابستان و اواسط زمستان در اختیار گیاهان قرار داد و البته  توصیه می شود که استفاده  از این کود در پاییز خودداری کنید تا احتمال ابتلا به بیماری ها در زمستان کاهش یابد.

خواص سولفات آمونیوم

در اخر ذکر این نکته ضروری است که این کود تقریبا از نظر سمیت بسیار کم خطر است، ولی در صورت استعمال یا اینکه در معرض بیش از حد سولفات آمونیوم درخت انار قرار گرفتید، ابتدا دو تا سه لیوان آب یا شیر بنوشید، و سعی در القا استفراغ داشته باشید و فورا خود را به پزشک یا بیمارستان برسانید. اگر نیترات آمونیوم با چشم در تماس باشد، ناراحتی جزئی ممکن است ایجاد کند. تماس طولانی مدت با پوست می تواند باعث سوختگی و پوسته پوسته شدن جزئی شود. 

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2020-10-01 21:27:08.

بیشتر بدانیم  خرید انواع سولفات آمونیوم مرکبات

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما