خانه / کود کشاورزی / خرید کود مرغی پلیتی غنی شده / خرید کود مرغی پلیتی غنی شده در ایران

خرید کود مرغی پلیتی غنی شده در ایران

کود مرغی جزو کودهای آلی و ارگانیک به شمار می رود. با غنی سازی این کود می توان نیازهای غذایی مزارع را مرتفع نمود.کود مرغی پلیتی غنی شده در اصفهان ، شیراز، رشت، قزوین، تهران ، رفسنجان و سراسر ایران بدلیل مزایایی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. خرید کود مرغی پلیتی غنی شده بسته به نوع برند، نوع تولید و میزان مواد عالی بکار رفه در ساختار آن متفاوت می باشد.

نکات و روشهایی برای برای خرید کود مرغی پلیتی غنی شده با کیفت و قیمت مناسب وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کود مرغی

کود مرغی جزو کودهای ارگانیک و با ارزش محسوب می شود. این کود در قیاس با کودهای شیمیایی اغلب عناصر مورد نیاز گیاهان را در خود جای داده است. کود مرغی در صورتی که به درستی فرآوری شدهو کمپوست گردد می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کودهای شیمیایی باشد. ضمن اینکه این کود اثرات مخرب کودهای شیمیایی را نیز ندارد. بعضاً از کودهای آلی برای جبران خسارات کودهای شیمیایی به خاک استفاده می گردد. درواقع با استفاده از آن خاک را اصلاح میکنند.

انواع کود مرغی

کود مرغی در دسته بندی مختلفی قرار می گیرد.

 • کود مرغداری
 • کود خانگی گوشتی
 • کود قفس
 • کود مرتفع
پلیت مرغی مرغداری

هر کدام از آن دارای خواص مخصوص به خود می باشد. برای استفاده بهینه تر از کود مرغی به آن مواد آلی اضافه می کنند تا بهره وری بهتری داشته باشد.

کود پلیت مرغی

پلیت مرغی

کود پلیت مرغی جزء دته کودهای کامل شمرده می شود. این کود منبع ماده آلی برای گیاهان می باشد. این کود از نظر مواد پرمصرف ماکرو سرشار می باشد. از این حیث نسبت به کودهای ارگانیک دیگر مزیت زیادی داراست. چراکه مقدار مصرف آن کاهش می یابد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد.

فرآیند تولید کود پلیت مرغی غنی شده

کودهای مرغی پس از برسی های اولیه از لحاظ  مقدار عناصر دسته بندی می شوند. در حین فرآیند با استفاده از تجهیزات مکانیزه ضدعفونی شده و مواد اضافی آن خصوصاً بذور هرز حذف می گردد. سپس طی فرآیندی مواد مغذی، مانند مواد آلی، کربن، عصاره جلبک و … به آن اضافه می گردد.

پلیت مرغی غنی شده

پی هاش و رطوبت آن نیز استاندارد سازی می گردد تا کود بالاترین اثر گذاری و کیفیت خود را بدست آورد.

مزایای پلیت مرغی :

 • استفاده بهینه از کود مرغ به عنوان یک ماده با ارزش جهت استفاده در کشاورزی
 • مقدار مصرف و هدر رفت کمتر در مقایسه با کود مرغی فراوری نشده
 • جلوگیری از آلودگی محیط زیست ناشی از مقادیر عظیم کود مرغ در کشور
 • کود مرغی پلت شده عاری از بذر علف های هرز و عوامل بیماری زا می باشد.
 • اصلاح ساختار و بافت خاک های کشاورزی و جلوگیری از فرسایش خاک
 • فاقد بذر علف های هرز و عوامل بیماری زا
 • افزایش و بهبود کیفیت و کمیت محصول کشاورزی
 •  افزایش نگهداری آب خصوصاً در خاکهای شنی  
 • کاهش موضعی ph خاک
خرید کود پلیت مرغی

خرید کود مرغی پلیتی غنی شده

تولید کود مرغی پلیتی غنی شده در سراسر ایران توسط کارخانه ها و کارگاههای متعددی صورت می پذیرد. در خرید کود مرغی پلیتی غنی شده مواردی را باید در نظر گرفت.

نوع بسته بندی : که معمولا در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی می باشند.

نحوه تولید: هرچه خط تولید آن مکانیزه تر باشد و دخالت انسانی در آن کمتر باشد کیفیت محصول افزایش یافته و در نتیجه اثر گذاری آن نیز بیشتر می شود.

نظارت بر تولید: واحدهای تولید کود پلیت مرغی که تحت نظارت سازمان استاندارد فعالیت می کنند و خود نیز دارای آزمایشگاه کنترل کیفی می باشند محصولی با کیفیت تر را دارا می باشند.

فرمولاسیون تولید: کود مرغی پلیتی به تنهایی فاقد برخی مواد می باشد که اثر گذاری آن را کم می کند به همین منظور تولید کنندگان فرمولاسیون اختصاصی ابداع کرده تا ضمن حفظ مزایای کود مرغی اثر گذاری آن را بیشتر نمایند.

به همین منظور توصیه میشود برای خرید کود مرغی پلیتی غنی شده از مراکز معتبر این کود را تهیه فرمائید. کار ساده تری نیز وجود دارد با شماره های درج شده در این صفحه تماس حاصل فرمائید تا بهترین و ارزانترین کود مرغی پلیتی غنی شده در اختار شما قرار گیرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سولفات آمونیوم پودری کیلویی

برای داشتن کشاورزی پایدار با بازدهی خوب، باید علاوه بر استفاده از روش های علمی در تمام مراحل کشاورزی و باغبانی، از کودهای کم خطرتر با خروجی بالاتر هم استفاده کرد. یکی از این کودها که مصارف بالایی در عرصه کشاورزی دارد، سولفات آمونیوم پودری است. کودی که می تواند فراهم کننده ازت و گوگرد برای خاک و گیاه باشد.

کود فروشی