سولفات آمونیوم کریستال کشاورزی در بازار عمده فروشی

سولفات آمونیوم کریستال کشاورزی می تواند در رشد و باردهی محصولات تاثیر بسزایی داشته باشد. الیساکود در تامین آن کنار شما خواهد بود.

یک کود حاوی نیتروژن است که به افزایش رشد گیاه کمک می کند و حدود 50 درصد از مصرف جهانی کود را تشکیل می دهد. منبع خوبی از نیتروژن و گوگرد است که هر دو مواد مغذی ضروری برای بهبود رشد و کیفیت محصولات کشاورزی هستند.

معمولاً به صورت خشک، یا به صورت کریستال یا به صورت یک محصول فشرده و دانه ای عرضه می شود و استفاده از آن در مزرعه آسان است. سولفات آمونیوم کریستالی می تواند از نظر اندازه و شکل ذرات بسیار متفاوت باشد.

خصوصیات شیمیایی سولفات آمونیوم 

 • فرمول شیمیایی: (NH4)2SO4
 • جرم مولی: 132.14 گرم بر مول
 • چگالی: 1.769 گرم بر سانتی متر مکعب (20 درجه سانتی گراد)
 • نقطه ذوب: 235 تا 280 درجه سانتی گراد (455 تا 536 درجه فارنهایت؛ 508 تا 553 کلوین)
 • حاوی 21 درصد نیتروژن و 24 درصد گوگرد

سولفات آمونیوم کشاورزی، همچنین به نام سولفات دی آمونیوم یا نمک دی آمونیوم اسید سولفوریک، یک جامد کریستالی سفید رنگ بدون بو  نیز شناخته می شود و مزه شوری دارد. از جمله ویژگی های این کود این است که دارای خاصیت حل شوندگی در آب می باشد˛ اما این خاصیت را در برابر الکل و استون ندارد. هنگامی که به خاک مرطوب وارد می شود، یون آمونیوم آزاد می شود و مقدار کمی اسید ایجاد می کند.

خواص سولفات آمونیوم کریستال کشاورزی

فواید بی نظیر سولفات آمونیوم در کشاورزی

 • نیتروژن کارآمد و گوگرد در دسترس را فراهم می کند
 • به رشد گیاه کمک می کند
 • خاک های قلیایی را تغذیه می کند
 • محتوای نیتروژن بالا
 • رشد گیاهان و چمن ها را تحریک می کند
 • به راحتی با سایر کودهای نیتروژنی ترکیب می شود
 • اسیدیته خاک را بالا می برد
 • محلول در آب است
بیشتر بدانیم  سولفات آمونیوم مرغوب ازبکستان با قیمت خرید عمده

سولفات آمونیوم کشاورزی˛ نسبتاً آهسته حل می شود که آن را ارزان تر از سایر کودهای شیمیایی می کند. همچنین به عنوان یک علف کش نیز به کار می رود، زیرا برگ های گیاهان را می سوزاند و یا آنها را کاملاً از بین می برد.

از آنجایی که رشد گیاه تا حد زیادی به محتوای مواد مغذی خاک بستگی دارد، کودها نقش کلیدی دارند. دانه بندی عالی سولفات آمونیوم کشاورزی، استفاده آسان کودهای نیتروژنی را امکان پذیر می کند. همچنین تامین طولانی مدت مواد مغذی را تضمین می کند و باعث انتقال ریزمغذی ها مانند منگنز، آهن و بور˛ از خاک به گیاهان می شود. مزایای سولفات آمونیوم گرانول در مقایسه با محلول های مایع یا کریستالی، بهبود کیفیت ذخیره سازی، پخش و اختلاط آن است.  همچنین این ماده سبب بهبود بهره وری محصولات  کشاورزی در مقایسه با سایر کودهای پودری می شود. شکل دانه ای این کود به هنگام وزش باد˛ گرد و غبار ایجاد نمی کند و هدر رفت کود˛ بسیار کم است. همچنین این ماده به راحتی در دسترس است.

سولفات آمونیوم کریستال کشاورزی

پخش کننده سولفات آمونیوم 

تقاضای جهانی برای سولفات آمونیوم کشاورزی (دانه ای) روز به روز در حال گسترش است و در حال حاضر تولیدکنندگان بسیار کمی آن را تولید می کنند. سایت کودفروشی˛ انرژی و تلاش خود را برای پخش سولفات کشاورزی˛ به صورت گسترده به کار برده است تا نیاز کشاورزان به محصولات جدید و ارزشمند را برطرف نماید. سازندگان  و فروشندگان این کود˛ این فرصت را به کشاورزان عزیز می هند تا این محصول را به عنوان کودهای نیتروژنی مرغوب˛ به کار برده و تاثیر آن را در کیفیت محصولات و در نهایت سوددهی خود مشاهده نمایند.

پخش کننده سولفات آمونیوم 

در حال حاضر، سولفات آمونیوم بیشتر به شکل کریستالی فروخته می شود. کشاورزانی که از این کود استفاده می کنند˛ از بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینه هایشان بهره مند خواهند شد و اثرات سودمند آن را در زنجیره تولید و برداشت مشاهده خواهند نمود. فروش سولفات آمونیوم کشاورزی˛ به عنوان یک فرآیند ارزان‌قیمت˛ می‌تواند به گسترش و در دسترس بودن این کود˛ در مناطقی از کشور که خاک‌ها با سوء تغذیه مواجه هستند˛ کمک کند و بدین ترتیب به کیفیت محصولات و در نتیجه بهبود تغذیه در کل کشور کمک نماید.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2022-01-27 08:59:45.

بیشتر بدانیم  شرکت کود کامل انجیر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما