کود

کود چیست؟ چه تنوعی دارد؟ منشا آن چیست؟

به هر نوع ماده طبیعی یا غیر طبیعی حاوی مواد و عناصر غذایی که در کشاورزی باعث حاصل خیزی خاک شود و یا موجب افزایش کیفی و کمی محصول شود کود اطلاق می شود.

کود کشاورزی

کودها دسته بندی های مختلفی را داراست از جمله آن:

کودهای شیمیایی

کودهای شیمیایی حاوی عناصر مصرفی گیاه می باشند و بسته به مقدار نیاز گیاهان در دو دسته ماکرو یا پرمصرف (ازت-فسفر-پتاس و …) و میکرو یا کم مصرف (آهن-روی-مس و …) تقسیم می شوند.

کودهای آلی یا ارگانیک

کودهای آلی یا ارگانیک به کودهایی اطلاق می شود که منشاء طبیعی دارند مانند کودهای حیوانی، کودهای سبز یا گیاهی که در واقع آنچه از خاک گرفته شده به خاک باز می گردد.

کودهای بیو لوژیک و یا زیستی

نسل جدیدی از کود می باشد که در واقع میکرو ارگانیسم هایی هستند که با گیاهان همزیستی داشته و در تغذیه گیاهان نقش فعالی ایفا میکنند، درواقع مواد مورد نیاز گیاهان را در اختیار ریشه قزار می دهند تا گیاه از آن تغذیه نماید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه اسید هیومیک گوگردی خالص

اسید هیومیک گوگردی در خاک می تواند بین مولکول¬های آب و عناصر غذایی موجود در خاک ارتباط برقرار کند و از این طریق از کریستاله شدن عناصر غذایی جلوگیری کند، به این ترتیب عناصر به راحتی در دسترس ریشه گیاه قرار می گیرند و احتمال آبشوئی این عناصر کاهش می یابد. شرکت گل شیمی سپاهان، پارس یزد و کیمیا رویش پارس در زمینه تولید اسید هیومیک گوگردی خالص فعالیت دارند.

کود فروشی