خانه / کشاورزی / کود و سم کشاورزی

کود و سم کشاورزی

کود و سم کشاورزی تولیداتی است که موجب افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی خواهد شد.

  • کشاورزی چیست؟
  • کود چیست؟
  • سم چیست؟

کشاورزی فرآیندی است که  انسانها اقدام به پرورش گیاهان مورد نظر خود می نماید و متشکل است سه مرحله کاشت داشت برداشت. در هر مرحله اقداماتی جهت پرورش و بهره برداری بیشتر گیاه صورت می گیرد که شامل بررسی کیفیت خاک، وضعیت تغذیه ای گیاه مورد کشت و عاری کردن محیط کشت از بیماری‌ها و آفات گیاه می باشد.

هنگامی که محیط پرورشی گیاه دچار کمبود مواد مورد تغذیه شود از مواد جهت جبران این کمبود ها استفاده می شود که در اصطلاح به آن کود می گویند. کودها بر دو نوع شیمیایی(حاصل از ترکیب مواد صنعتی مورد مصرف برای گیاه به صورت جامد و یا مایع) و طبیعی (حاصل از بقایای گیاهان و یا فضولات حیوانات که بطور طبیعی موجود است) تقسیم بندی میشوند که هر یک دارای معایب و محاسنی هستند گه بر اساس موقعیت اقلیمی، منطقه ای، نظر کشاورز و کارشناس کشاورزی ناظر مورد استفاده قرار می گیرد.

اما زمانی که محیط پرورشی گیاه مورد هجوم آفات (حشراتی، جانورانی و یا گیاهانی که به گیاه آسیب می زند) قرار گیرد به منظوره جلوگیری از آسیب رسانی آفات از موادی بنام سم استفاده می شود تا از گیاه و محصول آن محافظت کنند.

در صنعت کشاورزی برای بازده هی بیشتر و محصولی بهتر استفاده از کود ها و سموم  مناسب و استاندارد توصیه می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129732636
آدرس کانال: elisakod_ir@
آدرس صفحه: elisakod.ir@
پست الکترونیکی: elisakodir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه اسید بوریک کشاورزی

امروزه برای تقویت و رشد گیاهان از مواد ضد عفونی کننده که در مدل‌های مختلف در بازار وجود دارد؛ استفاده می‌شود. یکی از آن‌ها بوریک می‌باشد که بیشتر برای پیش‌گیری از کمبود این عنصر در درختان و گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. فروش ویژه اسید بوریک کشاورزی بسیار بالا می‌باشد. به‌طوری‌که باغ‌دارن و کشاورزان برای استفاده؛ اسید بوریک عمده تهیه می‌کنند

کود فروشی