بازار توزیع سولفات آمونیوم شکری ایرانی

یکی از عناصر مورد نیاز برای گیاهان و خاک عنصر نیتروژن است که رشد گیاه را در پی دارد و با تامین آن عملکرد محصول بالا می رود. همانطور که میدانید یکی از مهمترین فرایند در باغداری و کشاورزی کود دهی است که کمک شایانی به  رشد و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی و باغی دارد. کود سولفات آمونیوم شکری یکی از کودهای ازته در کشاورزی است که حاوی ازت و گوگرد که دو عنصر پر مصرف برای گیاهان هستند است. 

اهمیت سولفات آمونیوم شکری در رشد گیاهان

کود سولفات آمونیوم شکری در حدود 21 درصد نیتروژن  و 24 درصد گوگرد دارد که به دلیل وجود نیتروژن در افزایش کمیت و کیفیت باردهی و ثمر دهی گیاه موثر عمل می کند و مناسب برای انواع خاک های ایران می باشد که یکی از نقاط قوت این کود است. این کود سبب می شود که گیاه به راحتی بتواند جذب سایر عناصر ریز مغذی را هم بالا ببرد.

اهمیت سولفات آمونیوم شکری در رشد گیاهان

اصلاح کننده pH  خاک، استفاده آسان به صورت محلول پاشی، چالکود و .. افزایش مقاومت گیاه نسبت به بسیاری از تنش های زیستی و غیر زیستی، افزایش دهنده رشد شاخه و برگ گیاه و … از مهمترین  فواید کود سولفات آمونیوم شکری است. که در این مقاله فقط به برخی از آن ها اشاره شده است.

قیمت سولفات آمونیوم شکری درجه یک

بسته به اینکه این کود وارداتی باشد یا تولید داخل، نوع برند و … قیمت متفاوتی دارد اما قیمت این کود در مقایسه با سال های گذشته افزایش پیدا کرده است. زیرا نوساناتی که در بازار وجود دارد بر روی قیمت کودهای کشاورزی هم تاثیرگذار بوده است. شرکت الیسا کود در زمینه توزیع تولید، واردات و  توزیع سولفات شکری نقش مهمی را ایفا کرده و با این کار در افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و کمک به کشاورزان و باغداران توانسته نقش موثری را داشته باشد. بنابراین استفاده از کودهای کشاورزی سبب شده  که سلامت محصولات تولیدی بالا رود.

قیمت سولفات آمونیوم شکری درجه یک

خوشبختانه با پیشرفت علم در زمینه کشاورزی تنوع کودهای کشاورزی هم بالا رفته و با تشخیص کمبود عناصر گیاه و خاک می توان به رفع این مشکل پرداخت. در خرید این نوع کودها باید به تاریخ تولید و انقضا و نحوه مصرف آن توجه داشت و اینکه زمان مصرف، شرایط آب و هوایی و نوع خاک و محصول از دیگر مواردی است که قبل از مصرف کود سولفات آمونیوم شکری باید در نظر گرفته شود تا عملکرد بالایی از خود نشان دهد.

Rate this post

Originally posted 2021-11-02 20:23:21.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما